Almanya ayakta: 12 ve 13 yaşındaki iki arkadaş cinayeti itiraf etti

Almanya’nın Koblenz kentinde, 12 ve 13 yaşındaki kız çocukları, 12 yaşındaki sınıf arkadaşları Luise’yi bıçaklayarak öldürdüklerini itiraf etti. Luise’nin ailesi, Luise’nin 13 yaşındaki arkadaşını yaklaşık 3 km ötedeki konutunda ziyaret ettikten sonra geri dönmemesi üzerine kayıp ihbarında bulundu.

DailyMail’in haberine nazaran, şahitler, Luise ve 13 yaşındaki arkadaşının, 12 yaşındaki arkadaşı ile ormanlık alanda yürürken gördüklerini tabir etti. Luise’nin cesedi kayıp ihbarından bir gün sonra, polisin bölgede yaptığı geniş çaplı bir aramanın akabinde konutundan çok da uzak olmayan ormanlık bir alanda bulundu.

Polis, Luise’nin küçük bir bıçakla 30’dan fazla sefer bıçaklandığını açıkladı.

Çelişkili sözler ele verdi

Polis tarafından yapılan açıklamada ayrıyeten, 13 yaşındaki kızın, 12 yaşındaki kızı kendisine yardım etmeye zorladığı yer alırken iki kızın çelişkili tabirler verdikten sonra cürümlerini itiraf ettikleri belirtildi. Koblenz polis şefi Florian Locker, iki kızın “cinayet ile ilgili açıklamalarda bulunduklarını ve sonunda cürmü kabul ettiklerini” söyledi. Koblenz savcısı Mario Mannweiler düzenlediği basın toplantısında “Çocuk çok sayıda bıçak yarası ve bunun sonucunda meydana gelen kan kaybı nedeniyle hayatını kaybetti. Cinsel bir kabahat işlendiğine dair rastgele bir belirti olmadığını” söz etti.

Kızların ve Luise’nin birbirlerini tanıdığını belirten savcı, Almanya’da cezai sorumluluk yaşının 14 yaştan başlaması sebebiyle 2 kızın davası hakkında detay vermekten kaçındı. Yetkililer, cinayet itiraflarının yapılmış olmasına rağmen, “cinayet aleti, şimdi bulunamadı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir