Dışarı Çıkacaklar Dikkat! İstanbul’da Trafik Durma Noktasına Geldi!

İstanbul’da bayram nedeniyle kabir ve konut ziyaretleri yapanlar, güneşli havayı kıymetlendirerek kentin tarihi ve turistik yerleri ile kıyı kesitlerine gelenler yoğunluğa neden oldu.

Toplu taşıma araçlarının fiyatsız olduğu kentte, metrobüs, metro, vapur, otobüs ve Marmaray duraklarında ve araçlarda kalabalık oluştu.

Bayram tatilini pahalandırmak isteyen yerli ve yabancı turistler, Eminönü, Sultanahmet üzere kentin tarihi ve turistik bölgelerinde trafik ve insan yoğunluğuna neden olurken, vapur iskelelerinde de kalabalık arttı. Vapura binmek isteyenler, iskeleler ve etrafında kuyruk oluşturdu.

Mezarlıkların etrafında araç trafiği arttı

Bayramda kabir ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar nedeniyle mezarlık etraflarında trafik ağırlaştı.

Kalabalıklaşan şehitlik ve kabirleri ziyarete gelenler de Edirnekapı’da metrobüs ve tramvay istasyonlarında da yoğunluğa neden oldu.

Kentin Anadolu Yakası’nda da Kadıköy Meydanı, Caddebostan ve Maltepe kıyısında insan yoğunluğu yaşandı.

Dışarı çıkacaklar dikkat: Trafik yoğunluğu arttı

Toplu taşıma araçlarındaki yoğunluğun yanı sıra ana arterler ve yollarda da araç trafiği arttı.

D-100 kara yolu Tuzla-Kadıköy ortasında her iki istikamette de trafik yoğunluğu gözlendi.

Tem Otoyolu Edirne istikametinde de trafik ağır seyrederken 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri girişlerinde de trafik yoğunluğu yaşanıyor.

Avrupa Yakası’nda Kocamustafapaşa mevkisinden Avrasya Tüneli’ne kadar trafik ağır ilerliyor.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü girişinde başlayan trafik Cevizlibağ’a kadar devam ediyor. D-100 kara yolu Beylikdüzü-Küçükçekmece ortasında her iki tarafta de trafik ağır seyrediyor. Ayrıyeten TEM Otoyolu’nda Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde başlayan trafik yoğunluğu Mahmutbey’e kadar ulaştı.

Sahil yolunda ise Beşiktaş-Ortaköy ve İstinye-Rumeli Hisarı bölgeleri ortasında trafik ağır seyrediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Trafik Yoğunluğu Haritası’na nazaran, saat 15.30 prestijiyle trafik yoğunluğu yüzde 69 olarak ölçüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir