Dünyanın gözü onda! Tayfun Füzesi hakkında AK Parti’den açıklama

 AK Parti Çankırı Milletvekili ve Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM’de bası toplantısı düzenledi. 

TOGG FABRİKASI AÇILIYOR

Akbaşoğlu, “29 Ekim’de de daha evvel yarım kalmış olan ihtilal arabası serüveni Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu hayallerin nasıl gerçekleştiğine şahit olacağız. Türkiye’nin nereden nereye geldiğinin en somut çıktısıdır. Bütün eş bedeller ile kıyas edildiğinde çok daha üstün olacak TOGG arabamız.” dedi.

TAYFUN FÜZESİ

Dünyanın gündeminde olan Tayfun füzesi konusunda da değerlendirmelerde bulunan Akbaşoğlu, “561 km menzili ile bu manada Türkiye’nin savunma gücüne büyük katkı sağlayan Türkiye’nin ulusal savunmasının geldiği noktayı özetleyen ’Tayfun’un tam isabetle amaca ulaşmasına şahit olduk. 21. Yüzyılın Türkiye yüzyılı olacağı gerçeğini asırlara sari hizmet ve alt yapı ile duyurmuştuk. AK Parti umuttur. AK Parti ve Cumhur ittifakı geleceğin umududur.” ifadelerini kullandı.

“NAMUS KELAMINI ÇİĞNEDİ”

Akbaşoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak, “Sözünü tutmadığını bütün milletimiz biliyor, denenmiş birisi. Kılıçdaroğlu da İmamoğlu da iktidara geldiğimizde kimsenin işine son vermeyeceğiz ‘namus sözü’ demişlerdi. Birçok kelamlar verdiler. İstanbul için her yıl 20 bin konutu dönüştüreceklerdi. Üç yılı aştı 60 bin konut nerede? CHP zihniyeti bildik denenmiş zihniyet. Denenmemiş değil denenmiş ve kelamlarının de hiçbir değeri harbiyesi olmadığı kendi namus kelamını de çiğnediği ortada” halinde konuştu.

TABİPLER BİRLİĞİNE TEPKİ

Türk Tabipler Birliği kapatılsın kelamlarını değerlendiren Akbaşoğlu, “Adı Türk Tabipler Birliği. Türk Silahlı Kuvvetleri’ne PKK ağzıyla kelamlar sarf ediyorlar. Bu alçaklıktır, şerefsizliktir, haysiyetsizliktir, soytarılıktır, izahı mümkün değil. Bu iftira 85 milyona atıldı. Hukuk herkesi bağlar demokratik hukuk devletinde karşılığını bulur bağımsız yargı” diye konuştu.

BAŞÖRTÜSÜ KONUSNDA ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Anayasa değişikliğine ait olarak Akbaşoğlu, “Biz 2013 yılında kılık kıyafet yönetmeliğinde yaptığımız değişikle yasakçı anlayışın olamayacağını yaptık. Başörtüsü sorunu yoktur lakin sorun olarak görenler yasal düzenleme ile sorunu kökünde çözelim dediler. Bu kelamdan hareketle Kemal Kılıçdaroğlu’nun olmayan bir sorunu kökünden çözelim demesi üzerine Anayasa ile kökünden çözelim. Yasal düzenleme kanun ile geri alınır, Anayasa ile daha nitelikli çoğunluk olduğu için daha teminatlı, samimi iseler Anayasal değişikliği birlikte yapalım. Referandumla ilgili de en ufak bir sorun kelam konusu değil. Hem baş örtüsü hem de başı açık vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerin anayasal düzenleme ile teminat altına alalım takiyyeci olanlarla samimi olanlar ortaya çıkacak” değerlendirmesini yaptı.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir