Erdoğan, askerlerin yeni yılını kutladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yeni yıl münasebetiyle üs bölgesini ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile telefonda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, Türkiye’nin en soğuk noktasında ve rakımı 3 bin 305 metre olan Jandarma Genel Komutanlığının en yüksek üs bölgesinde bulunduklarını söyleyen Soylu, “Bu yaz 12 Ağustos’ta 5 teröristin de etkisiz hale getirilmesiyle burası pak oldu.” dedi.

“NET BİR BİÇİMDE GÖRÜLÜYOR”

Soylu, geçen yılın eylül ayından beri devam eden modüler üs bölgesinin üretiminin tamamlandığını belirterek, “Teknik kabiliyetleri açısından şu ana kadar yaptığımız en teknolojik üs bölgesi burası. Buradan Ağrı Dağı da Büyük Tendürek de İran sonu da net bir halde bütün kameralar, gece görüş ve radar sistemleri ile görülebiliyor.” bilgisini verdi.

Bölgede 12 Ağustos’tan itibaren de 81 sığınak ve barınağın kullanılamaz hale getirildiğini ve 150 binden fazla mühimmatın ele geçirildiğini söyleyen Soylu, üs bölgesinin etrafına de kulelerin inşa edildiğini lisana getirdi.

“BİR İMANIN, İNANCIN NETİCESİDİR”

Bakan Soylu’nun telefonu aracılığıyla üs bölgesindeki jandarmalara hitap eden Erdoğan, 2023’e girilmesine kısa bir vakit kala doğu bölgesinde bulunan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK’nın komuta kademesi ile de görüştüklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti:

“Modüler sistemlerle Tendürek’in etrafından, eksi 17 derecede, orada bu türlü bir çabayı vermek, buradan bütün vatanımıza, topraklarımıza hakimiyetimizi tesis etmek nitekim bir imanın, inancın sonucudur. Ben, bu imanın, bu inancın tüm temsilcilerini şahsım ve milletim ismine en kalbi hislerle selamlıyorum. Şimdiden 2023’ün ülkemiz, milletimiz için hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum. Gecemiz mübarek olsun, geleceğimiz aydınlık olsun inşallah. Bütün kahramanlarımızı milletim ismine kalbi hislerle selamlıyorum.” (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir