Fatih Altaylı, Muharrem İnce’nin Seçim Stratejisini Yazdı: ‘Günü Geldiğinde Kemal Bey Lehine Çekilirim’

Habertürk muharriri Fatih Altaylı, cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalara neden olan Muharrem İnce’nin seçim stratejisi köşesine taşıdı. Altaylı, İnce’nin ‘Kimse merak etmesin, gerektiği anda gereğini yaparım” dedi, durdu, ekledi: “Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye ismine. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim.’ dediğini belirtti.

‘Benim anladığım kadarı ile CHP’den kendisine ve partisine bir el uzatılmasını bekliyor Muharrem Bey’

Habertürk müellifi Fatih Altaylı, cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalara neden olan Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce ile yaptığı telefon görüşmesini köşesine taşıdı. İnce’nin ‘Troll hesap’ savlarını yalanladığını belirten Altaylı, İnce’nin adaylık konusunda ‘Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye ismine. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim’ dediğini aktardı.

‘Trollere verecek paramız olmadığını daha evvel söyledim, paramız olsa parti otobüsünü yenileyeceğiz’

Altaylı’nın İnce ile yaptığı görüşmeden aktardıkları şu biçimde:

‘Dünkü yazımdan sonra Muharrem İnce ile konuştuk.

‘Telefonum 10 senelik. Parti merkezimizde bilgisayar bile pek az var. Ben aslında bu işlerden hiç anlamam, bot hesap falan nedir bilmem. Trollere verecek paramız olmadığını daha evvel söyledim, paramız olsa parti otobüsünü yenileyeceğiz’ dedi.

Güldük.

Muharrem Bey, zati siz yapıyorsunuz diyen yok. ‘AK Partili hesaplar sizi gazlıyorlar’ diyen var. Elbette sizin toplumda bir karşılığınız var lakin bir yandan da tek merkezden yönlendirilen bir küme troll de sizi destekliyor’ dedim.

Hemen akabinde bir tweet atıp, Elon Musk’a seslendi ve twitter hesabındaki uydurma hesapları sordu. Daha sonra İnce’nin hesabındaki takipçilerin yarıya yakınının geçersiz olduğu yolunda bir bilgi geldi. Ben de kendisine ‘Bütün siyasetçilerin durumu üç aşağı beş üst birebirdir. Twitter bu türlü bir yer. Herkese bakmak lazım’ dedim.

O da bana benim hesabın durumunu yolladı.

‘Sahte hesap oranınız benden fazla’ diyerek.

Bu durumda kendisinin birinci çıktığı anketin de manipüle edilmiş olma ihtimali yükseldi bir anda.’

‘Kendi adıma değil, Türkiye ismine. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim.’

Akşama gerçek tekrar konuştuk.

Yazımla ilgili olarak “Ben de dün tıpkı şeyi söylüyordum arkadaşlara. İkinci çeşide ben ve Kemal Bey çıkarsak nitekim çok eğlenceli olur” dedi ve “Ben çelebi adamım. Kadir değer bilen adamım. Bu memleketi herkesten çok seven adamım. Kimse merak etmesin, gerektiği anda gereğini yaparım” dedi, durdu, ekledi: ‘Durumu değerlendiriyorum. Kendi adıma değil, Türkiye ismine. Günü geldiğinde çekilmeyi bilirim. Kemal Bey lehine çekilirim.’

Bu sabah tekrar ileti yollamış.

‘Hatay’a gidiyorum. Yolda sevgi seli var. 2018’deki üzereyim. Lakin memleketin önüne takoz da olmam elbette. Ama Kemal Bey ile 2. tipe kalırsak ve Recep Tayyip Erdoğan 3. olursa da şaşırmam. Bot hesaplarla bu ilgi olmaz’ demiş.

Benim anladığım kadarı ile CHP’den kendisine ve partisine bir el uzatılmasını bekliyor Muharrem Beyefendi.

Ne de olsa hepsi eski dostları.

Niye olmasın.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir