HDP’li Sancar: Altılı masadan dört partiyle görüşüyoruz

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, altılı masadan dört partiyle görüştüklerini söyledi. Katıldığı bir televizyon programında konuşan Sancar, bu görüşmelerde ortak aday konusunda beklentilerini de aktardıklarını tabir etti.

Millet İttifakı’ndaki bu partilerle görüşmelerini “olağan bir temas” olarak niteleyen Sancar, Arada görüştükleri de oluyor fakat bu temaslar bizim geleceğe dönük siyasetler için ön gördüğümüz yolu karşılamıyor” dedi.

“SEÇİM İÇİN TEKLİFTE BULUNDUK”

Söz konusu temasların “HDP’nin seçim stratejisinin altını dolduracak seviyede olmadığını” da vurgulayan Sancar, şunları söyledi:

“Şunu daha açık söyleyeyim; bu temaslar bizim ilan ettiğimiz seçim stratejimizin altını dolduracak seviyede değil. Bizim belirlediğimiz bir stratejimiz var; 27 Eylül 2021’de bir deklarasyonla bunu açıkladık. Cumhurbaşkanlığı seçimi için bir usul de önerdik.

ORTAK ADAY DA KONUŞULMUŞ

Ortak aday için neler bekliyoruz, istiyoruz diye. Neler istiyoruz söyledik; açık müzakere, direkt diyalog ve muhakkak başlıklarda mutabakat arayışı. Bu başlıkları da deklarasyonda sıraladık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir