Kılıçdaroğlu, İmamoğlu ve Yavaş Ardahan’da

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Lideri ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile birlikte Ardahanlılarla biraraya geldi.

Seçmenlere birinci hitap eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu. Yavaş, Ankara’da verilen hizmetleri anlatarak Cumhur İttifakı’nın hizmet edilmeyeceğine dair ithamlarına karşı hizmet odaklı çalıştıklarını söyledi.

‘KİMİN YARDIM ALDIĞINI KİMSE ANLAMAYACAK’

Yavaş, “Babalarının malını dağıtıyorlardı, onlardan diğer kimse yapamazdı ya… Kapı kapı dolaşıp, koli dağıtıp insanları incitiyorlardı. İnancımıza nazaran bir elin verdiğini öbür el görmeden yapıyoruz. Verdiğimiz kartı önümüzdeki günlerde 5-6 milyon Ankaralı kullanacak. Kimin yardım aldığını kimse anlamayacak” tabirlerini kullandı.

Ankara’da 200 bin aileye 16-17 aydır et parası yatırdıklarını tabir eden Yavaş, “O parayı öbür yerde harcayamıyor. 2 yıldır 200 bin aileye 3’er aylık mühletlerle doğal gaz parası yatırdık. Hükümet Karadeniz doğal gazını, Mayıs ayını beklemiş. Mayıs ayında ne kadar yanar bilmem” diye konuştu.

Mansur Yavaş, “Gerçek bir Müslümanın ağzından bal damlar, hakaret etmez, seçimden sonra herkese eşit hizmet etmek zorundasınız” sözleriyle AK Parti iktidarını ve AK Partili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın telaffuzlarını ve siyasetlerini eleştirdi.

‘ARDAHAN’IN İHMAL EDİLMİŞ HER NOKTASINI BİLİYORUZ’

Mansur Yavaş’ın akabinde kürsüye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu çıktı. Ekrem İmamoğlu, “Ardahan’ın ihmal edilmiş her noktasını biliyoruz. Akrabalarınızla Esenyurt’ta, Beylikdüzü’nde biraradayım. Ardahan’ın her noktaya ilişkisi olmalı, Kars tren yoluyla ilişkisi olsa, Karadeniz temas yolunu bitirsek berbat mü olur? Ardahanlılar göç etmek zorunda kalmaz” diye konuştu.

İmamoğlu, “Bir avuç insanın devri bitsin, 86 milyon insanın periyodu başlasın mı? İhmal edilenler, yok sayılanlar, hakkı yenilenler, değeri bilinmeyenler, emeğinin karşılığını alamayanlar, 86 milyon iktidar olacak. Daima birlikte iktidar olacağız. Milletin iktidarında ülkeyi iki koldan ayağa kaldıracağız. Memleketin her köşesi hoşlaşacak. Bir kişinin konuştuğu değil, 86 milyonun istediği olacak. Ülkemizin her tarafını bolluk ve rahmetle kaplayacağız” dedi.

“Ardahan da, Türkiye de İstanbul da kazanacak” diyen İmamoğlu, “Ben zati buraya sizin emmoğlunuz, arkadaşınız, kardeşiniz, gençlerin ağabeyi olarak geldim” sözlerini kullandı.

‘SANDIĞA GİDERKEN ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYUN’

Yavaş ve İmamoğlu’nun ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu sahneye çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

418 MİLYAR DOLARI SÖKE SÖKE ALACAĞIM VE HALKA VERECEĞİM: Ulu yaradan dünyayı adalet üzerine inşa etti. Adaleti ya getireceğiz, ya getireceğiz. Birlikte bütün Türkiye’ye hizmet vereceğiz. Bizim kitabımızda ayrımcılık yoktur. İstedikleri kadar mahzur çıkarsınlar, biz bu ülkenin halkına güveniyoruz. Sizin için çalışacağız. Hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, kimsenin kimseye muhtaç olmadığı, her konutta huzurun olduğu bir sistemi getireceğiz. Onlar beşli çetelere çalışıyor, ben halka çalışacağım. Onlara 418 milyar doları aktardılar. 418 milyar doları söke söke alacağım ve halka vereceğim.

ONLAR PARALARI BEŞLİ ÇETELER İÇİN HARCIYOR, BAY KEMAL HALK İÇİN HARCAYACAK: Ben sizden bir şey istiyorum. Sandığa giderken elinizi vicdanınıza koyun, kul hakkı yiyene oy vermeyin. Herkes bulunduğu yerde karnını doyuracak, herkes bulunduğu yerde huzur içinde yaşayacak. Onlar paraları beşli çeteler için harcıyor, Bay Kemal halk için harcayacak.

BÖLGEYİ ÖZEL İKTİSAT BÖLGESİ İLAN EDECEĞİZ: Doğu Ekspresi’nin son durağı Ardahan olacak. Köy okullarının tamamını açacağız. Gençler, ben de sizinle beraberim. Ardahan kelam; Sahra Tüneli gelecek, çiftçi kazanacak, üretici kazanacak, her köyde öğretmen, veteriner olacak, hayvanlarınızın aşısı fiyatsız yapılacak. Bu bölgeyi özel iktisat bölgesi ilan edeceğiz. Tarım ve hayvancılığa dayalı sanayi entegre tesisleri kurulacak. Kafkasların ve Orta Doğu’nun 25 milyar et gereksinimini bu bölge karşılayacak. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir