Staj sigortası mağdurları eylem yaptı

Bursa’da Staj Sigortası Mağdurları Derneği, staj ve çıraklıkta geçen mühletlerin borçlanılması ve bu devirdeki sigorta girişlerinin başlangıç sayılması talebiyle bugün Fomara Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

Staj mağdurlarının basın açıklamasına İYİ Parti Bursa Vilayet Lideri Selçuk Türkoğlu da takviye verdi. Staj mağdurları, “Hak, hukuk, adalet” ve “Staja adalet” sloganları attı.

Mağdurlar ismine basın açıklamasını okuyan Murat Beyazkuş, şunları söyledi:

“Bursa’da bizler ve Türkiye’de 1,5 milyon kişi, bu haksız ve vicdanları yaralayan uygulamanın son bulması için uğraş ediyoruz. Biz, staj ve çıraklık mağdurları, iş yerlerinde ve sanayi kuruluşlarında, hatta devlet kurumlarında bir personel üzere, işçi üzere çalıştık ve alın terimizin son damlasına kadar emek verdik. Geldiğimiz noktada vicdanları sızlatan bir haksızlık vardır. Biz, bu haksızlığın son bulmasını istiyor ve tahlile kavuşmasını talep ediyoruz.”

“BURSA’DA STAJ VE ÇIRAKLIK MAĞDURLARI 100 BİNLERİ BULUYOR”

Bursa’da AKP’ye gidip dilekçe verdiklerini ve meselelerini ilettiklerini, öbür siyasi partilerin vilayet liderlerinden da dayanak talep ettiklerini tabir eden Beyazkuş, kelamlarını şöyle sürdürdü:

*Biz, mağdurlar olarak, doktor ve avukatlara hak verilen, stajda geçen müddetlerinin borçlanılmasını, staj ve çıraklık tarihlerinin başlangıç kabul edilmesini istiyoruz. Anayasa’nın eşitlik unsuruna dayanarak bu hakkımızın bizlere verilmesini talep ediyoruz.

*Buradan tüm kamuoyu ve siz pahalı basın mensuplarının önünde bir sefer daha sesleniyoruz. Bu haksız uygulamanın sonlanması, staj ve çıraklıkta geçen mühletlerin borçlanılmasını ve bu periyottaki sigorta girişlerimizin başlangıç sayılmasını istiyoruz.

*Buradan büyük Meclis’imizi ve hürmet paha siyasilerini bu bahiste adım atmaya davet ediyoruz.

*Bursa’da, 100 binleri bulan kocaman bir aileyiz. Haksızlığa kayıtsız ve reaksiyonsuz kalmamız beklenemez. Biz, her türlü demokratik yollar ile hakkımızı alana kadar ve staj müddeti başlangıç sayılana kadar çabamıza kararlılıkla devam edeceğiz. (ANKA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir