Sukkar Şeker sosyal sorumluluk bilinciyle Türkiye’nin en iyi işverenlerinden biri

Geçtiğimiz günlerde Great Place To Work, toplumsal sorumluluk alanında En Güzel Patronlar 2023 Listesi’ni açıkladı. Sistemli bir gönüllülük idaresi, kar kademesinde gönüllülerin aktif rolü, üst idarenin çalışanlarını toplumsal sorumluluk alanında teşvik etmesi ve ileriye dönük maksatlar olmak üzere dört ana başlık üzerinden bedellendirilen 14 şirket listeye girmeye hak kazandı. Toplumun meselelerine odaklanarak gelecek kuşaklara daha düzgün bir dünya bırakmak için var gücüyle çalışan şirketlerden biri de Sukkar Şeker oldu.

Sosyal sorumluluk şuuru güçlü yarınlara ulaşmanın tek yolu

Çalışanlarıyla birlikte güçlü bir Türkiye inşa etmeyi kendine görev edinen şirketlerden biri olmak büyük bir toplumsal sorumluluk şuurunun varlığına işaret ediyor. Bu şuurun çalışanlara karşı olumlu yansımaları olduğunu da söylemek mümkün. Çalışma ortamında birlik ve beraberlik anlayışının hâkimiyeti, keyifli çalışma ortamları ve inovatif fikirlerin ortaya çıkmasını elverişli kılan takım dinamiği bu sonuçlardan sadece birkaçı. Sukkar Şeker’in de öncelediği bu şuur, Türkiye’de toplumsal sorumluluk faaliyetlerinin artmasını ve sürdürülebilir hale gelmesini sağlıyor. Türkiye’nin toplumsal sorumluluğa sahip çıkan en yeterli patronlarından biri olmak, bu doğrultuda örnek alınacak bir duruşu sergiliyor.

‘Sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamak için daha fazla çalışacağız’

Bu alandaki faaliyetlerin kıymetini vurgulayan Sukkar Şeker Genel Müdürü Necati Karavaizoğlu “11 vilayetimizde yaşanan bu büyük afette, Sukkar olarak tüm imkânlarımızla yardım çalışmaları düzenledik. Emelimiz, bir nebze olsun depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak ve acılarını paylaşmaktı. Bu mükafatı almamıza vesile olan başta çalışma arkadaşlarımız olmak üzere, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Deprem bölgesinde günlerce arama kurtarma faaliyetlerine katıldılar

Gönüllü grupların karar noktasında kelam sahibi oluşu toplumsal sorumluluk alanında en yeterli patron olma kriterlerinden birini oluşturuyor. Sukkar Şeker’in bu noktada örnek teşkil eden faaliyetleri bulunuyor. Yaşanılan zelzele felaketinin akabinde Albayrak Kümesi sarsıntı bölgesine en yakın şirketlerinden biri olan Sukkar Şeker, zelzelenin çabucak akabinde bölgeye 39 kişilik istekli arama kurtarma grubu gönderdi. Tamamı Sukkar Şeker çalışanlarından oluşan istekli grup, günlerce arama kurtarma çalışmalarını sürdürdü. İstekli takım, özverili duruşu ve sarf ettikleri üstün uğraştan ötürü şirket yöneticileri tarafından plaketle karşılandı.

‘Her şirketin sahiplendiği özel bedeller olmalı’

Sukkar Şeker’in toplumsal sorumluluk alanlarında bilhassa sahiplendiği kıymetler bulunuyor. Engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç bireylerle ilgili proje ve etkinlikler düzenleyen şirket, ilgili bireylerin toplumsal hayattaki refah seviyesini ve toplumsal hayata iştirak oranını arttırmayı hedefliyor. Her şirketin muhakkak birtakım pahalara ve topluma yönelik problemlere karşı sahiplenici bir yaklaşım sergilemesi gerektiğini savunan Sukkar Şeker Genel Müdürü Necati Karavaizoğlu “Sosyal sorumluluk şuurunda bilhassa ilgilendiğimiz alanlar ve yürüttüğümüz projeler bulunuyor. Örneğin, Engelli bireylere yönelik toplumsal aktiviteler ve buluşmalar düzenliyoruz. Şirketimizde tüm idare ve çalışma arkadaşlarımız, bu projelere takviye veriyor. Bu üslup projeler şirket içerisindeki aidiyet hissini da güçlendiriyor. Çift taraflı olumlu yansımaları olduğunu söyleyebilirim.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir