Yılmaz Özdil, camide yapılan düğünü yazdı: Dindar nesillerle yeni Türkiye inşa edeceğiz diyorlardı, Türkiye eskisi gibi yerinde duruyor ama olan dinimize oldu

Bir caminin içerisinde çeşitli süslemeler, armağanlar ve pasta ile yapılan nikâhın imgeleri toplumsal medyada gündem oldu. Duruma reaksiyon gösteren Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, “E, olacağı buydu. Camiyi düğün salonuna çevirdiler. Dindar kuşaklarla yeni Türkiye inşa edeceğiz diyorlardı. Türkiye eskisi üzere yerinde duruyor lakin, olan dinimize oldu” dedi.

Sözcü muharriri Özdil bugünkü yazısında, toplumsal medyada gündem olan cami içinde yapılan düğüne reaksiyon gösterdi. Özdil, yazısında ayrıyeten öbür örnekler de hatırlattı. Muğla’da bir caminin içine file kurup badminton turnuvası düzenlenmesini; Adana’da bir caminin içinde karate kursu açıp idman yapıldığını hatırlatan Özdil, devamında şunları kaydetti:

“E, olacağı buydu. Camiyi düğün salonuna çevirdiler. Dindar jenerasyonlarla yeni Türkiye inşa edeceğiz diyorlardı. Türkiye eskisi üzere yerinde duruyor fakat, olan dinimize oldu.”

Yazının tamamını okumak için .


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir